Home > RAJONI

LAJM I FUNDIT/ Përfshihet nga flakët rrobaqepësia në qytetin e Korçës, rrezikohet nga zjarri një kabinë elektrike (VIDEO)

 

LAJM I FUNDIT/ Përfshihet nga flakët rrobaqepësia në qytetin

Një godinë është përfshirë nga flakët para pak minutash në Lagjen Nr. 9 të qytetit të Korçës.

Gazetarja Lorena Kodra raporton se ngjarja ka ndodhur te “Rruga 1 Maji” dhe nga informacionet paraprake nuk ka të lënduar pasi në godinë nuk ka pasur njerëz në momentin që është përfshirë nga flakët.

Godina raportohet të jetë një rrobaqepësi, e cila është ende funksionale dhe dyshohet se shkak i zjarrit mund të jetë bërë kabulli elektrik në tarracën e fasonerisë

Zjarrfikësit ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e zjarrit, por rrezikohet një kabinë elektrike që ndodhet shumë pranë godinës.

Flash News

News24 Livestream