Home > SHQIPËRIA

Kuvendi nuk miratoi propozimin e tij/ Braçe : Sot u votua me shumicë një ligj klientelist dhe personal vetëm për një kompani. Personalizimi i politikës fiskale, e rëndë!

Kuvendi nuk miratoi propozimin e tij/ Braçe : Sot u votua me shumicë

Deputeti Erion Braçe ka reaguar pasi Kuvendi rrëzoi ditën e sotme propozimin e tij për bujqit.

Me një reagim në Facebook Braçe shkruan se ndihet keq kur nje ligj klientelist, teresisht personal e vetem per nje kompani, si dem per njeren e si favor per tjetren, votohet me shumice, sic sot. Sipas tij personalizimi i politikes fiskale eshte gjeja me e rende qe i ndodh tregut, ekonomise.

Flash News

News24 Livestream